Кршла Бел Камен 750 мл. суво бело вино

Кршла Бел Камен 750 мл. суво бело вино

190 ден.
Шифра на производ: 005001
Достапност: На залиха
Количина:

БЕЛ КАМЕН е перфектно куве суво бело вино добиено од сортите грозје Темјаника, Жилавка и Мускат. Ова вино се одликува
со сламено - жолта боја со зеленкасти нијанси и изразени мускатно - цветни ароми. Има полно тело со богат вкус кој продолжува
со мека и пријатна завршница. Го препорачуваме разладено на 10 -12 °C. Идеално е за со јадења од бели меса, риба, тестенини, 
разни видови на сирења, колачи или послужено како аперитив.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Макпрогрес е успешна интернационална компанија, лоцирана во источниот дел на Македонија. Во своето 30 годиншно постоење Макпрогрес преку континуирани инвестиции и висока стапка на раст прерасна во еден од водечките производители на кондиторски производи во Југоисточна Европа со извоз во повеќе од 55 земји во светот. Во производното портфолио има повеќе ...

Контакт

  • 033362289
  • 071246683
  • info@atastetoenjoy.com

Facebook

A taste to enjoy © 2021. UKION SHOPS
Кршла Бел Камен 750 мл. суво бело вино БЕЛ КАМЕН е перфектно куве суво бело вино добиено од сортите грозје Темјаника, Жилавка и Мускат. Ова вино се одликува со сламено - жолта боја со зеленкасти нијанси и изразени мускатно - цветни ароми. Има полно тело со богат вкус кој продолжува со мека и пријатна завршница. Го препорачуваме разладено на 10 -12 °C. Идеално е за со јадења од бели меса, риба, тестенини,  разни видови на сирења, кол.. Category: Product #: 005001 Regular price: 190 ден. 190 Available from: Макпрогрес доо