Кршла Црн Камен 750 мл. суво црвено вино

Кршла Црн Камен 750 мл. суво црвено вино

190 ден.
Шифра на производ: 005002
Достапност: На залиха
Количина:

ЦРН КАМЕН е суво црвено вино добиено од сортата грозје Вранец. Ова вино се одликува со прекрасна рубин црвена боја 
и овошни ароми на слива и шумски црвени бобинки. Има полно тело, со балансирана екстрактна и танинска структура
која финишира со кадифена завршница. Го препорачуваме да се сервира на температура од 16 -18 °C. Идеално во 
комбинација со печења, црвена меса на жар или тестенини.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Макпрогрес е успешна интернационална компанија, лоцирана во источниот дел на Македонија. Во своето 30 годиншно постоење Макпрогрес преку континуирани инвестиции и висока стапка на раст прерасна во еден од водечките производители на кондиторски производи во Југоисточна Европа со извоз во повеќе од 55 земји во светот. Во производното портфолио има повеќе ...

Контакт

  • 033362289
  • 071246683
  • info@atastetoenjoy.com

Facebook

A taste to enjoy © 2021. UKION SHOPS
Кршла Црн Камен 750 мл. суво црвено вино ЦРН КАМЕН е суво црвено вино добиено од сортата грозје Вранец. Ова вино се одликува со прекрасна рубин црвена боја  и овошни ароми на слива и шумски црвени бобинки. Има полно тело, со балансирана екстрактна и танинска структура која финишира со кадифена завршница. Го препорачуваме да се сервира на температура од 16 -18 °C. Идеално во  комбинација со печења, црвена меса на жар или тестенини. .. Category: Product #: 005002 Regular price: 190 ден. 190 Available from: Макпрогрес доо